Kde jsi studovala a který obor?
Krajinářské vzdělání jsem získala na střední zahradnické škole v Mělníce a na Zahradnické fakultě v Lednici na Moravě Mendelovy univerzity v Brně. Na Stavební fakultě ČVUT v Praze jsem si ještě doplnila znalosti z oboru urbanismu a územního plánování.
Co tě v krajinářské architektuře baví nejvíc?
Proměnlivost, rozmanitost a také pomíjivost. Práce mi umožňuje cestovat a poznávat nová místa, pozorovat přírodu a krajinu, potkávat zajímavé lidi.
Kde čerpáš inspiraci pro svou práci?
V lese a u rybníka za humny, pro vnímání přirozených přírodních procesů není nutné chodit daleko. V krajině hledám stopy historie a zaniklá díla našich předků, dobrých hospodářů. Ráda recykluji materiály a hledám jejich nové využití a formu. Dalším zdrojem inspirace jsou pro mne města, jejich identita a atmosféra. A také navštěvuji zdařilá díla svých kolegů, sleduji novinky v oboru, stále je co se učit.
Kterou realizaci máš nejradši a proč?
Těší mne všeobecně realizace v krajině, obnova zaniklých cest a stromořadí, zakládání remízků. Je to pestrá mozaika malých zásahů, které vnáší původní pestrost do moderní zemědělské krajiny.
Získala jsi za svou práci nějaká ocenění?
Podílela jsem se na projektu zelených střech administrativního komplexu BB centra v Praze 4, budovy Delta, který získal 2. místo v soutěži Zelená střecha roku. Dále projekt revitalizace Masarykových sadů a Výstaviště v meandru řeky Ohře v Lounech získal v soutěži Park roku cenu veřejnosti. Jsem členem České komory architektů a profesní skupiny České asociace pro krajinářskou architekturu.
Barrandez-Vous, Absolutní vítěz (Hlasování veřejnosti), developer: Top Estates Group, soutěž: Realitní projekt roku 2021
Barrandez-Vous, 3. místo v kategorii Větší rezidenční projekty, developer: Top Estates Group, soutěž: Best of Realty 2022
Tvoje koníčky?
Vedle mojí zahrady jsou pro mne stále výzvou toulky po českých horách a časem zapomenutých místech. Úniky od civilizace mi přináší nové podněty a témata a spoustu autentických fotografií.
Nejoblíbenější místo na světě?
Je pravda, že všude dobře, doma nejlíp 🙂